“Локо” (ГО) и “Несебър” поделиха точките

ОФК “Локомотив” (ГО) и ОФК “Несебър” не се победиха в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Юруков откри за домакините, а малко по-късно Молдованов изравни с добре изпълнен фаул.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия физиотерапевт на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) Тодор Статков.

Гостите от Несебър създадоха първата опасна възможност в двубоя. Баев се оказа сам срещу Славов, но ударът бе блокиран от противников играч. В 23’ мин. Димитър Юруков реши да стреля отблизо и топката влезе в горния ляв ъгъл – 1:0. „Делфините” бързо изравниха след добре изпълнен фаул от Молдованов. Юруков пропусна шанс да вкара втория си гол в мача. В края на първата част Жак Пехливанов от отбора „Локо” (ГО) разтресе горната греда с мощен удар. Резултатът остана непроменен до края на полувремето.

Домакините започнаха втората част ударно. Здравков спаси удар на Юруков. Отново удар на Юруков мина над вратата. Минков и Сандов пропуснаха да се разпишат. Славов изби изтрел на Михайлов. В 89’ мин. вратарят на гостите отрази удар на Михаил Минков с глава. Мачът завърши наравно.

“Железничарите” остават на шеста позиция с актив от 36 точки. “Несебър” пък слезе в зоната на изпадащите – 15-о място, като е с равен брой точки с “Кариана” по 24.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Славов, Харизанов (к), Фиданин, Минков, Т. Трифонов, Минков, Пехливанов (85’ Ангелов), Иванов (46’ 77. Сандов), К. Трифонов (65’ Пенев), Чалъков, Колев, Юруков

Резерви: Чаушев, Йорданов, Пенев, Сандов, Велков, Ангелов, Славков