“Локо” (ГО) загуби в последния си мач за сезона

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби последния си мач за сезона с 1:2 срещу отбора на ФК “Черноморец” (Балчик). Йосков откри резултата за гостите. Попов възстанови равенството, а Касабов отбеляза за 1:2.

Красимир Мечев заложи на традиционната схема 4-4-2. Под рамката на вратата започна Славов. Крайни защитници бяха Сандов и Фиданин, а като централни защитници действаха Минков и Тодоров. В средата застанаха капитанът Харизанов и Славков. Тони Иванов и младият Станимир Андреев играха на двата фланга. Централни нападатели бяха Велков и Попов.

Мачът се играеше предимно в средата на терена, като по-активен бе отборът на „Локомотив” (ГО). В 9’ мин. Мартин Сандов изведе с центриране сам срещу вратаря измъкналия се от дълбочина Тони Иванов, но Добрев спаси удара на младия футболист на „железничарите”. Йосков стреля от далечина, но право в ръцете на Славов. Александър Попов пропусна две хубави възможности за гол. В края на полувремето стражът на „черно-белите” изби с една ръка центриране на Йосков. Първата част завърши при нулево равенство. С добра игра се отличиха футболистите на „Локомотив” Попов и Иванов.

През второто полувреме вратарят на „железничарите” спаси удар на Илиев. Попов напредна, финтира двама души и подаде към Велков, но изстрелът му бе избит от противников играч. В 61’ мин. Валентин Йосков се оказа очи в очи със Славов и с плътен удар вкара топката във вратата за 0:1. Домакините се опитаха да изравнят. Сандов центрира от фаул към Тодоров, но Добрев спаси силния удар с глава на защитника на „Локо” (ГО). В 84’ мин. Александър Попов засече центриране на Иванов и топката влезе във вратата за 1:1. Минута по-късно Касабов изведе отново гостите от Балчик напред в резултата. Ивайло Тодоров отново пропусна да се разпише с глава. Мачът завърши с победа за гостите.

Дебют за отборът на “Локомотив” (Г. Оряховица) направиха младите Янислав Цачев и Тодор Бакърджиев.

“Железничарите” завършват сезона на девето място с 36 точки, докато гостите от Балчик са на седмата позиция с точка повече.