“Локо” (ГО) се препъна на старта на новия сезон във Втора лига

Отборът на ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) загуби първия си мач за сезон 2019/2020. “Черно-белите” бяха разгромени от атрактивния тим на ФК “Литекс” (Ловеч).

В началото на двубоя играта се водеше предимно в централната част на терена. Домакините владееха топката повече от своите съперници. “Железничарите” се бранеха добре, като не даваха възможност на футболистите на Живко Желев да застрашат вратата на младия страж Ивайло Василев. Последната четвърт на първото полувреме донесе три опасности за откриване на резултата в полза на “Литекс”. В 33-та минута Ганев стреля към вратата, но стражът спаси. Седем минути по-късно Йорданов отправи удар, но Василев  отново се намеси решително. Течеше 43-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на “Локо” (ГО) най-съобразителен се оказа вратарят на гостите.

Второто полувреме започна с попадение за домакините. Тонислав Йорданов откри резултата с глава след центриране от корнер. Василев отрази, но топката се озова във вратата му. Малко по-късно гостите пропуснаха да изравнят след пропуск на Емин Ахмед. В 62-та минута Бонев напредна и от малкото наказателно поле вкара в десния долен ъгъл за 2:0. Третият гол за “оранжевите” падна в 71′ мин. Той беше дело на бившия футболист на “черно-белите” Денислав Мицаков. Десет минути по-късно отлично играещия в този мач вратар Василев извади топката от мрежата си за четвърти път. След грешка в средата на терена най-съобразителен се оказа Капитанов и резултатът набъбна на 4:0. В последната минута на мача Тонислав Йорданов отбеляза гол от около 30 метра и оформи крайния резултат.

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица): 33. Ивайло Василев, 4. Иво Харизанов (к), 22. Емин Ахмед, 23. Ивайло Тодоров, 5. Михаил Минков, 9. Калоян Стефанов (46′ 77. Мартин Сандов), 20. Жак Пехливанов (62′ 11. Сава Савов), 18. Петър Чалъков, 10. Айкут Рамадан (62′ 17. Мартин П. Петков), 83. Ерай Карадайъ, 19. Димитър Юруков

Резерви: 14. Стефан Дафовски, 77. Мартин Сандов, 6. Трифонов, 11. Сава Савов, 7. Кристиян Райчев, 27. Айкут Янъков, 17. Мартин П. Петков