“Локомотив” (ГО) изтърва победата срещу “Черноморец” (Балчик)

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) бе на косъм от победата срещу отбора на “Черноморец” (Балчик). Двата отбора завършиха наравно – 1:1. Ерай Карадайъ откри за домакините, а а Александър Попов изравни за тима край морето.

Гостите от Балчик създадоха първи голова възможност. Дафовски боксира центрирана топка, последва удар на Юнуз, който мина над вратата. „Железничарите” откриха резултата в 22’ мин., след като Карадайъ засече центриране на Стефанов и вкара коженото кълбо във вратата на „Черноморец”. Юнуз отново пропусна да се разпише, но ударът му бе прекалено слаб. Мартин Петков напредна и подаде към Стефанов, който стреля над горния стълб. В края на полувремето Мирчев получи подаване от Юнуз, но Харизанов изби силния шут. Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

В 65’ мин. Илиев премина през двама противникови играчи, но изстрелът му мина над вратата, пазена от Дафовски. Калоян Стефанов изведе Карадайъ сам срещу Добрев, централният нападател на „Локомотив” чукна топката, но противников футболист се намеси и коженото кълбо не попадна във вратата. Начев центрира към Мирчев, но ударът му премина встрани от напречната греда. Савов пропусна да удвои резултата за домакините. В 90’ мин. в създалото се меле в наказателното поле на „черно-белите” най-съобразителен се оказа Александър Попов, който вкара топката в мрежата и гостите изравниха резултата. Мачът завърши 1:1. Двата отбора поделиха точките.

На 3-ти август “Локомотив” гостува в Ерден на “Кариана”, докато “Черноморец” (Балчик) приема “Струмска слава” (Радомир).

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Дафовски, Харизанов (к), Трифонов, Райчев, Ахмед, Чалъков (46’ Пехливанов), Петков (46’ Савов), Стефанов, Юруков (80’ Сандов), Рамадан, Карадайъ

Резерви: Чаушев, Йорданов, Пехливанов, Сандов, Савов, Славков, Янъков