“Локо” (ГО) грабна първа победа през новия сезон на Втора лига

Отборът на ОФК “Локомотив” (ГО) постигна първа победа през новото първенство на Втора Професионална лига! “Железничарите” грабнаха трите точки срещу тима на “Нефтохимик” (Бургас). Точен за момчетата на Милчо Сирмов бе юношата на “Левски” Мартин Петков. Добър мач за черно-белите под рамката на вратата направи Стефан Дафовски, който спаси куп положения на “шейховете”.

Мачът започна под силния натиск на домакините. Харизанов намери с дълъг пас Юруков, който се възползва от грешка на Ташолов, но попадението не бе зачетено поради нарушение на нападателя на „Локомотив”. При изнасянето на топката от гостите, Юруков отне топката на Тенев и подаде към Петков, който намери открилия се Стефанов. Ударът му мина на сантиметри от дясната греда. Стефан Дафовски спаси с лекота изстрел от фаул на Николай Костов. В 28’ мин. Мартин Петков центрира от ъглов удар. Иво Харизанов изпрати топката в левия стълб. Коженото кълбо рикошира в  Юруков, но не пожела да влезе във вратата на гостите. „Черно-белите” претендираха за дузпа след игра с ръка на футболист на “Нефтохимик” в наказателното поле. Главният съдия обаче прецени, че не трябва да отсъжда 11-метров наказателен удар. В края на полувремето Калоян Стефанов се пребори за топка и подаде към Сандов. Десният краен защитник на „железничарите” центрира към юношата на „Левски” Мартин Петков. Младокът откри резултата с глава, като коженото кълбо се отби в левия стълб и влезе във вратата. Първото полувреме завърши при резултат 1:0.

В началото на втората част играта се развиваше предимно в средата на терена. Удар на Юруков от далечна дистанция премина встрани от вратата. Дафовски спаси шут на Цонков въпреки рикошета на играч в черно-бяло. Стражът на „Локомотив” беше затруднен, но изби удара на Петков без проблем. Отново Петков пропусна да се разпише, след като бе изпуснат от защитата на „железничарите”. “Локомотив” издържа до края на срещата и резултатът остана непроменен.

За “черно-белите” това е първа победа през сезона и се намират на 11 място с 4 точки, а “шейховете” слязоха на седма позиция, като имат шест пункта.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Дафовски, Сандов, Харизанов (к), Тодоров, Минков, Фиданин, Петков (65’ Пехливанов), Рамадан (90’ Славков), Райчев, Стефанов, Юруков (80’ Карадайъ)