“Локо” (ГО) загуби от лидера във Втора лига в драматичен мач

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби домакинството си на ФК “ЦСКА 1948” (София). В двубоя бяха отсъдени цели 3 дузпи и въпреки лошия терен двата отбора се бориха до последния съдийски сигнал. Лидерът във Втора лига излезе краен победител. Атанас Фиданин изведе “железничарите” напред с гол от дузпа. Д. Александров изравни за гостите. Деян Христов изведе домакините напред след грешка на Михайлов. Гущеров възстанови равенството от 11-метров наказателен удар. В последната минута на срещата Фиданин бе изгонен, защото докосна с ръка влизащата топка във вратата. Гущеров отново бе точен от бялата точка за крайния резултат.

В 5’ мин. главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа заради нарушение на Климентов срещу Райчев. Атанас Фиданин бе точен от бялата точка за 1:0. Дафовски спаси изстрел на Сашо Александров. ”Железничарите” отговориха с добра атака – Стефанов центрира към Минков, чийто удар с глава мина встрани от вратата. Отново вратарят на „черно-белите” се разтегна и отрази шут на Шопов. В 37’ Денислав Александров възстанови равенството след като се озова сам срещу вратаря и насочи топката в долния десен ъгъл. В края на полувремето центриране от ъглов удар на младия Мартин Петков стигна до Атанас Фиданин, който с глава подаде към Деян Христов. Терминатора изведе домакините отново напред в резултата, като се възползва от грешка на Михайлов. „Локомотив” се оттегли на почивката с гол аванс.

В 53’ мин. Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар и за гостите поради игра с ръка на Харизанов. Гущеров изравни резултата след изпълнение в средата на вратата. Деян Христов пропусна да отбележи своя втори гол в мача, след като засече с глава центриране на Рамадан, но Михайлов отрази, а при добавката коженото кълбо бе избито от играч в „червено”. Минков изби топката от гол линията след неразчетено излизане на Дафовски, но стражът на „Локомотив” с последни сили изби последвалия удар на Д. Александров. Изстрел на Стефанов мина над вратата. Гущеров затрудни Дафовски, но младият вратар на „Локо” се справи без проблем. В добавеното време на срещата бе отсъдена нова дузпа за гостите. Дафовски отново излезе неразчетено, а Фиданин бе изгонен заради игра с ръка. Гущеров отбеляза втория си гол в мача.
„ЦСКА” 1948 ликува с трите точки, но „Локомотив” бе на път да завърши наравно с лидера във Втора лига.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Дафовски, Сандов, Харизанов (к), Минков, Фиданин, Тодоров, Райчев (85’ Славков), Стефанов, Чалъков (73’ Пехливанов), Петков (55’ Рамадан), Христов

Резерви: Василев, Бончев, Лозков, Славков, Пехливанов, Цачев, Рамадан