“Локомотив” (ГО) е на 1/16 финал за Купата след победа над “Марица”

Отборът на ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) се наложи с 3:1 над “Марица” във втория предварителен кръг от турнира за Купата на България. Калоян Стефанов се наложи с две попадения за “железничарите”. Мартин Атанасов върна един гол за домакините, а Деян Христов вкара третия гол за “черно-белите”.

Още в началните минути домакините след пряк свободен удар вляво от вратата на Василев затрудниха “черно-белите” и Георгиев пропусна да отбележи.

Гостите с първата си по-сериозна атака в 10-та минута отбелязаха гол чрез Калоян Стефанов.

25-тата минута Спасов стреля отдясно, но Василев улови топката. Деян Христов можеше да удвои преднината на “Локо” (ГО), ударът му мина встрани от вратата на “Марица”.

Втората част започна равностойно, като играта се водеше в централната част на терена.

Калоян Стефанов можеше да доведе нещата до 0:2, но Илия Николов спаси ударът му.

В 65-та Калоян Стефанов отбеляза втория си гол в мача.

Две минути по-късно Мартин Анастасов отбеляза за 1:2 след грешка в горнооряховската защита.

Трети гол за “железничарите” отбеляза Деян Христов в 84-та минута след отлично изпълнен пряк свободен удар.

“Локомотив” ще домакинства на 1/16 финал за Купата на България срещу ПФК “ЦСКА-София”!

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица): Василев, Харизанов (к), Тодоров, Минков, Фиданин, Райчев, Пехливанов, Чалъков, Стефанов, (88′ Сандов), Славков (84′ Колев 84′), Христов

Резерви: Дафовски, Йорданов, Бончев, Лозков, Сандов, Колев, Цачев