“Локо” (ГО) се справи с “Ботев” (Гълъбово) и прибави 3 точки в актива си

Отборът на ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) победи ФК “Ботев” (Гълъбово) в мач с 5 гола. “Железничарите” вкараха три попадения в рамките на 46 минути – точни бяха Атанас Фиданин от дузпа, Петър Чалъков и Стивън Славков. Гостите върнаха две чрез Димитър Алексиев и Емилиян Зотев.

Домакините излязоха напред в резултата след отлично изпълнение на Атанас Фиданин от дузпа в 9’ мин. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради игра с ръка на Чанев. Главният съдия Християна Гутева отмени гол на „железничарите” поради фаул на Христов срещу противников играч. Райчев бе много близо да удвои за „черно-белите”, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Винков центрира към Карадайъ, но нападателят стреля право в ръцете на Василев. В 37 мин. Райчев намери с отлично центриране Чалъков, който с прецизен удар с глава удвои за домакините. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0.

В първите секунди на второто полувреме Славков се възползва от грешка в защитата на гостите, като с шпагат докосна топката и не остави шанс на Вълков да се добере до коженото кълбо за 3:0. Димитър Алексиев бе много близо да намали резултата, но изстрелът му с глава мина встрани от дясната греда. Василев изби удар на Смилков. Димитър Алексиев върна един гол за гостите със задна ножица. Иво Харизанов изби удар на Исус Ангелов. В 81’  Зотев намали на 3:2 с удар от въздуха, като не остави никакви шансове на Василев. До края на мача „Ботев” (Гълъбово) натисна за изравнителния гол, но резултатът остана непроменен.

Благодарение на тази победа “железничарите” се качиха на 12 позиция с 9 точки, докато “Ботев” (Гълъбово) е една позиция по-напред със същия актив.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Харизанов (к), Тодоров, Минков, Фиданин, Райчев (90’+2 Рамадан), Пехливанов, Чалъков, Славков (65’ Колев), Стефанов (82’ Сандов), Христов

Резерви: Дафовски, Йорданов, Бончев, Цачев, Сандов, Колев, Рамадан