“Локо” (ГО) надви “Спартак” (Плевен) с 3:0

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) победи отбора на ОФК “Спартак” (Плевен) с класическото 3:0. Головете за горнооряховчани отбелязаха Михаил Минков, Калоян Стефанов и Петър Чалъков.

Гостите създадоха първа голова възможност – Антонов бе изведен сам срещу Василев, но Харизанов се намеси и топката излезе в ъглов удар. В 10’ мин. „Локомотив” откри резултата. Пехливанов центрира към Христов, но Антонов спаси изстрела му с глава. Чалъков подаде към Минков, който не остави никакви шансове на Антонов да отрази неговия удар. „Железничарите удвоиха в 20’ мин. Чалъков изведе Христов очи в очи с Антонов, нападателят подаде към Стефанов, който без проблеми вкара коженото кълбо във вратата. Раденцов бе много близо да намали резултата от фаул, но изстрелът му мина над вратата. Антонов улови шут на Райчев. Янев също пробва удар от далечна дистанция, но топката мина на сантиметри от горния стълб. Домакините се оттеглиха на почивката с два гола аванс.

Второто полувреме започна с тотален натиск на домакините. Антонов изби силен изстрел на Стефанов. В 65’ мин. Деян Христов прехвърли вратаря Антонов, топката се озова в Чалъков, който вкара топката във вратата за 3:0. Рамадан центрира към Христов, но ударът му с глава мина встрани от дясната греда. Отново Терминатора се отличи с пропуск. Мачът завърши с победа за домакините.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Харизанов (к) (79’ Цачев), Тодоров, Минков, Фиданин (46’ Сандов), Райчев, Пехливанов, Чалъков (67’ Рамадан), Янев, Стефанов, Христов

Резерви:  Дафовски, Йорданов, Славков, Рамадан, Сандов, Колев, Цачев