“Локо” (ГО) отнесе “Монтана” с 2:1

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) записа забележителна победа срещу един от топ отборите във Втора Професионална лига – този на ПФК “Монтана”. Срещата се изигра от 16:00 часа на стадион “Локомотив” в железничарския град. Стивън Славков откри резултата в 25′ мин. Равенството бе възстановено в 89′ мин., а в самия край на двубоя Деян Христов донесе победата на “железничарите”.

Срещата започна с натиск на гостите. Борислав Балджийски пропусна на два пъти да се разпише, първият му удар бе спасен от Ивайло Василев. Деян Христов бе изведен сам срещу Симеонов, но опитният нападател не успя да финтира стража на „монтанчани”. В 25’ мин. Стивън Славков с чудесен удар от далечна дистанция изведе „железничарите” напред в резултата. В края на полувремето гол на Сергей Георгиев бе отменен заради засада. Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

В началото на втората част Василев се намеси при изстрел на Галин Ташев. След директен обстрел от пряк свободен удар Тони Тасев уцели левия стълб на вратата. Последва суматоха в наказателното поле, но „черно-белите” се справиха. Изстрел на Д. Илиев с глава мина над вратата. След неразчетено излизане на вратаря Василев, Атанас Фиданин изби удар на противников играч. Симеонов улови директен обстрел от фаул на Христов. Силен шут на Тасев мина встрани от вратата. Ивайло Василев се отличи с блестяща намеса – юношата на „Славия” изби силен удар с глава на Стефан Цонков. В 89’ мин. „Монтана” изравни резултата с бърза контраатака – Сергей Георгиев подаде към Атанас Илиев, който с точен удар възстанови равенството. В последната минута на двубоя Деян Христов засече от въздуха центрирана топка от Айкут Рамадан, като не остави никакви шансове на Васил Симеонов да се намеси.

Благодарение на тази победа “железничарите” са на 10-то място с актив от 16 пункта, а “монтанчани” заемат 3-та позиция с 21 точки.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Сандов, Тодоров, Минков, Фиданин, Райчев (60’ Стефанов), Пехливанов, Чалъков, Янев (76’ Рамадан), Колев (90+2’ Юруков), Христов

Резерви:  Дафовски, Йорданов, Славков, Рамадан, Стефанов, Кузманов, Бончев