“Локо” (ГО) изнесе лекция на “орлетата” на тема “Модерен футбол”

Отборът на “Локомотив” (Горна Оряховица) записа най-убедителната си победа през сезона, след като спечели с 0:5 гостуването си на “Пирин”. Двубоят се изигра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград от 18:00 часа.

Момчетата на Милчо Сирмов водеха 0:3 на почивката, като през първата част домакините създадоха едва една голова опасност. Атанас Фиданин даде преднина още в 10-та минута след изстрел от 30 метра. Десет минути по-късно Георги Колев – Миглата бе точен след групова грешка в отбрана при корнер, а Христов прати в нокдаун домакините в 32-та минута след отлична комбинация с Колев. Ивайло Василев спаси удар на Златинов в 33-та минута след една от малкото грешки в защитата на гостите.

През второто полувремето домакините не успяха да се справят с добрата игра на “черно-белите”. Епизодични проблясъци доведоха до удари на Меледже, Златинов в 55-та и 61-та и на Хендерсън в края на двубоя. Гостите пък контраатакуваха отлично и това доведе до гол отново на Деян Христов за 0:4 след добра комбинация с Кристиян Райчев. В края на мача юношата на ПФК “Левски” (София) Георги Янев записа името си сред голмайсторите в 85-та минута, отбелязвайки пети гол във вратата на Пангеев.

Тази изразителна победа изкачи “железничарите” на 5-та позиция с актив от 22 пункта, докато “орлетата” слязоха на 9-то място с 19 точки.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Сандов, Тодоров, Минков, Фиданин (к), Пехливанов, Чалъков, Рамадан (58′ Янев), Колев (89′ Юруков), Райчев (71′ Стефанов), Христов