“Локо” (ГО) надви “Струмска слава” и се изкачи на четвърто място

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) записа четвърта поредна победа в първенството на Втора Професионална лига, след като победи тима на “Струмска слава” (Радомир) с 3:2. Срещата се изигра на стадиона в железничарския град от 14:30 часа.

През първата част „Локомотив” (ГО) бе по-добрият отбор на терена и доминираше над съперника си. Айкут Рамадан стреля от границата на наказателното поле, но встрани от напречната греда. Кристиян Райчев подаде към Георги Колев, но Симеон Петров блокира удара му. Минков засече с глава центриране на Рамадан, но над вратата. Слави Петров спаси шут на Колев. Последва изстрел на Деян Христов с пета, но коженото кълбо рикошира в играч на гостите. Отборът на „Струмска слава” не създаде никакви трудности пред вратата на Ивайло Василев. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

Втората част започна отлично за момчетата на Милчо Сирмов. В 53’ мин. Жак Пехливанов изведе сам срещу вратаря Деян Христов. Терминатора намери открилия се Димитър Юруков, който чукна топката в опразнената врата за 1:0. Гостите изравниха в 67 мин. с бърза контраатака, като автор на попадението е Хуан Калдерон. Удар на Калоян Стефанов мина встрани от дясната греда. „Струмска слава” отговори на „железничарите”. Димитър Буров напредна от центъра и бе много близо до това да вкара.

„Черно-белите” отново излязоха напред в резултата. Янев центрира към Стефанов, който от въздуха засече коженото кълбо във вратата на Слави Петров за 2:1. Неразчетено излизане на Василев позволи на Борислав Николов да се отзове на празна врата, но до попадение не се стигна, тъй като топката се отби в левия долен стълб. Деян Христов стреля, но Петров се намеси. В 88’ „Славата” изравни резултата. Буров центрира от фаул към Танев, който с глава върна равенството в мача. „Железничарите” веднага отвърнаха на удара – Михаил Минков със страхотен шут отбеляза за 3:2. Последва нова атака на гостите, образува се меле в наказателното поле, но Христов успя да изчисти топката и напрежението за домакините свърши и “Локомотив” (ГО) излезе краен победител в срещата!

Този успех изкачи “черно-белите” на 4-то място с 25 точки, докато гостите от Радомир са на 13-та позиция с актив от 13 пункта.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Сандов, Тодоров, Минков, Фиданин, Райчев (46’ Юруков), Пехливанов, Чалъков, Рамадан (57’ Янев), Колев (69’ Стефанов), Христов

Резерви: Дафовски, Харизанов, Трифонов, Рамадан, Стефанов, Кузманов, Юруков

Снимки: regnews.net