“Локомотив” (ГО) загуби от “Ботев” (Пловдив) в контрола

ОФК “Локомотив”(Горна Оряховица) загуби от Ботев (Пловдив) с 3:1 в контролна среща. Проверката се проведе на естествен терен №1 на Футболен комплекс “Ботев 1912”. Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък, само Димитър Пиргов отсъстваше от отбора на “канарчетата”.

Атанас Стоименов проби отлично отдясно и центрира към Иван Василев, който от точката на дузпата отправи мощен удар, отклонил се от напречната греда. В 14-та минута опасно центриране от фаул бе засечено с глава от Жак Пехливанов, но топката мина над гредата. В 24-та минута слаб удар на Деян Христов бе уловен от Георги Аргилашки. Седем минути по-късно стражът на “канарчетата” се намеси лошо и топката влетя във вратата на Ботев след удар на Георги Янев от границата на наказателното поле. Веднага след изпълнението на центъра “канарчетата” организираха бърза атака. Атанас Стоименов пусна към Антонио Вутов и той с удар от средна дистанция изравни – 1:1. В 44-та минута Марко Перван нацели страничната греда след добре изпълнен свободен удар.

В началото на второто полувреме Мартин Сандов центрира отдясно и на метър пред голлинията Георги Колев пропусна да порази целта. “Жълто-черните” реализираха за 2:1 в 49-ата минута след комбинация между Станислав Шопов и Джонатан Перейра завърши с центриране на бразилеца, а от малкото наказателно поле Фернандо Виана разстреля вратаря Стефан Дафовски. В 53-ата минута игралият много силно Жак Пехливанов от състава на “железничарите” получи втори жълт, респективно червен, но мястото му на терена бе заето от Петър Чалъков. Нова ситуация за гол отново пропусна Георги Колев след отличен пробив и пас на Мартин Сандов. В 67-ата минута талантът на “канарчетата” се отчете с ново много качествено центриране от корнер, като то бе оползотворено по най-добрия начин от Лъчезар Балтанов, който с глава прати топката в мрежата за 3:1. След попадението футболистът на “Ботев” (Пловдив) Костадин Ничев с глава разтресе напречната греда след центриране на Васил Шопов.

Милчо Сирмов използва всички футболисти в контролата, като трябва да се отбележи доброто включване на роденият през 2002 година Момчил Кузманов. Той замени в 65-та минута Атанас Фиданин. Добре игра и Кристиян Райчев, но контузия в мускула го принуди да напусне терена. След няколко седмично лечение през второто полувреме се появи и Стивън Славков., заменил Георги Янев.

“Ползотворна проверка за нашия отбор. Първото полувреме играхме много добре, през втората част на мача също изтървахме да отбележим. Доволен съм от старанието и желанието на момчетата. Ще се постараем да намерим съперник за нова проверка, защото почиваме в този кръг. Искаме да не губим игровия ритъм на отбора. Играем и се готвим мач за мач, стараем се да играем добре и да радваме нашите привърженици с добра игра!” – сподели Милчо Сирмов

Василев (Дафовски), Сандов, Фиданин (Кузманов), Минков (Трифонов), Харизанов, Пехливанов (Чалъков), Янев (Славков), Юруков, Колев, Стефанов (Рамадан), Христов (Райчев, Сиротич)

Резерви: Дафовски, Трифонов, Славков, Рамадан, Кузманов, Чалъков, Сиротич

Снимки: plovdiv24.bg