“Локо” (ГО) загуби от лидера във Втора лига в последната минута

Отборът на ОФК “Локомотив” (ГО) загуби домакинството си срещу ПФК “Септември” (София), който се намира на върха на ранглистата на Втора Професионална лига. Срещата се изигра от 13:30 часа на стадион “Локомотив” в железничарския град. Георги Русев се оказа герой за гостите, след като отбеляза с глава в последната минута на двубоя.

Мачът започна с минута мълчание в памет на великия български актьор и приятел на футбола Стефан Данаилов.
Домакините създадоха първа голова възможност. Още в 5’ мин. на двубоя Георги Янев стреля от точката за дузпа, но топката излезе в ъглов удар след намеса на противников играч. Валентин Галев спаси удари на Деян Христов и Жак Пехливанов от далечна дистанция. Изстрел на Галчев мина встрани от вратата. Ивайло Василев изби удар на Георги Русев, но след намесата на младия страж топката срещна левия горен стълб. Тилев центрира към Русев, чийто шут мина на сантиметри от дясната греда. Галчев стреля от пряк свободен удар, но над вратата.

През второто полувреме липсаха опасности към двете врати, като играта бе предимно в центъра на терена. В 62’ мин. Пехливанов центрира към Христов, който с удар от въздуха прати топката в лявата греда. Георги Русев с диагонален изстрел бе много близо до гол, но встрани от вратата. Стилиян Николов засече центриране от фаул с глава, но на сантиметри от напречната греда. Иван Тилев пропусна да се разпише с шут от далечна дистанция. В последните минути „Септември” извоюва победата. Георги Русев донесе трите точки за гостите, след като отлично засече центриране с глава и топката се озова във вратата на Василев.

По този начин лидерът в класирането на Втора Професионална лига прекъсна серията на „железничарите” от 6 мача без загуба и 4 поредни победи.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Сандов, Харизанов (к), Тодоров, Фиданин, Пехливанов, Янев (78’ Рамадан), Колев (57’ Райчев), Стефанов, Юруков (90+2’ Славков), Христов

Резерви: Дафовски, Минков, Трифонов, Рамадан, Райчев, Кузманов, Славков