“Локо” (ГО) завърши годината с равенство

Отборите на ОФК “Локомотив” (ГО) и ПФК “Литекс” (Ловеч) не успяха да се победят в последния мач от есенния дял на първенството във Втора Професионална лига. Срещата се изигра на стадион “Локомотив” от 14:00 часа. Двата тима не успяха да отбележат попадение, а играта бе предимно в средата на терена.

През първите 10′ мин. опасности пред двете врати липсваха. Удар на Сандов от далечна дистанция бе уловен от вратаря Петров. Тонислав Йорданов бе много близо до това да открие резултата за „оранжевите”, но изстрелът му мина на сантиметри от десния долен  стълб. Грешка на Василев позволи на Георги Иванов да изведе Капитанов, който разочарова с несериозно изпълнение над вратата. Колев засече с глава центриране на Райчев от ъглов удар, но това не представляваше особена заплаха за стража на гостите. В края на полувремето Райчев бе изведен сам срещу Петров, но ударът му мина на сантиметри над горната греда. Първата част бе равностойна и за двата отбора и завърши при нулево равенство.

През второто полувреме ловчанлии започнаха по-агресивно. Василев улови удар на Ганев с глава. Юруков излезе очи в очи със стража на „Литекс”, но изстрелът му мина встрани от вратата. Стефанов стреля, но право в ръцете на Петров. Митрев пробва изстрел от далечна дистанция, но не попадна в рамката на вратата. В последните минути „черно-белите” засилиха темпото. Михаил Минков изведе Калоян Стефанов, който със силен удар разтресе горния стълб на вратата. Мачът завърши при резултат 0:0.

“Железничарите” ще зимуват на осма позиция с актив от 26 точки.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Сандов, Харизанов (к) (60’ Минков), Тодоров, Фиданин, Пехливанов, Чалъков, Юруков (74’ Янев), Райчев (55’ Стефанов), Колев, Христов

Резерви: Дафовски, Кузманов, Минков, Янев, Стефанов, Славков, Трифонов

Снимки: regnews.net