“Локо” (ГО) с класика срещу “Спартак” (Варна) в проверка

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) срещнаха “Спартак” (Варна) във втората си контрола от подготовката на отбора за пролетния полусезон. Проверката се изигра на стадиона в квартал “Повеляново” в град Девня.

Гостите започнаха в същия стартов състав, който изигра първото полувреме на мача с “Дунав” (Русе). На мястото на контузеният Мартин Минчев старши треньорът Милчо Сирмов използва дошлия на проби централен защитник Никола Борисов.

Борисов е роден на 20 ноември 2000 г. и е юноша на ЦСКА, играл през есента в “Литекс” (Ловеч) под наем. Футболистът има един мач за националния отбор на България до 19 години. Поради леки травми и неразположение в мача също не взеха участие Иво Харизанов, Айкут Рамадан, Стефан Неделчев, Георги Колев и вратарят Ивайло Василев.

В 7-та мин. прекрасна триходова комбинация между Пехливанов, Христов и Юруков завърши с ювелирно изпълнение на последния, а топката се озова в долния десен ъгъл за 0:1. Домакините от Варна отговориха с два удара, минали покрай вратата на Вълков, отправени от Янаки Смирнов и Рангел Абушев в 21-та и 27-та минути.

Деян Христов пропусна да вкара втори гол за “Локо” (ГО), като от непосредствена близост ударът му попадна в тялото на противников бранител. Калоян Стефанов напредна по дясното крило и от аутлинията стреля в близкия ъгъл, топката се озова за втори път във вратата на Християн Славов в 25-та минута.

“Спартак” (Варна) нацелиха напречната греда на Вълков с удар от 25 метра на Мирослав Георгиев. В края на полувремето Трифонов изчисти топката в корнер след пробив и удар на Георгиев отляво. В самия край на полувремето стражът на горнооряховчани Диян Вълков спаси удар на Томас Цвятков, озовал се сам срещу него.

През втората част двамата старши треньори поетапно включиха в игра всички полеви футболисти записани в тимовия лист. Гостите превъзхождаха своя съперник и закономерно стигнаха до отбелязването на трети гол. След чудесен пас на Пехливанов шестнадесет годишният Янислав Цачев вкара топката в далечния ъгъл на Славов за 0:3. Игрови минути записа и петнадесетгодишният вратар на ОФК “Локомотив” (ГО) Ивайло Стефанов, продукт на ДЮШ.

Веднага след попадението Цачев се озова сам срещу вратаря на “соколите”, но този път той успя да спаси вратата си от ново попадение. Десетина минути преди края на мача отлично игралият Жак Пехливанов навърза трима противникови футболисти и останал сам срещу вратаря стреля, но ударът му облиза долната дясна греда.

Така във втората си контрола тимът воден от Милчо Сирмов записа победа с резултат 3:0.

Следващата проверка на “железничарите” е планирана за 25 януари 20 г. (събота) в Ловеч срещу отбора на ФК “Литекс” (Ловеч) от 14:00 часа на Градския стадион в града на люляците.

ОФК Локомотив (Горна Оряховица): Вълков, Трифонов (к), Борисов, Райчев, Кузманов, Пехливанов, Чалъков, Янев, Юруков, Стефанов, Христов
Резерви: Стефанов, Пендов, Бончев, Маринов, Узунов, Цачев, Какамъков