“Локомотив” отстъпи на “Литекс” в контрола

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби от ФК “Литекс” в контрола, провела се на градския стадион в Ловеч. Проверката завърши при резултат 2:1 за “оранжевите”.

В 10-та мин. Юруков стреля отдясно от ъгъла на наказателното, но ударът му беше блокиран. Шут на Капитанов премина до левия страничен стълб. След пробив на Пехливанов и пас към Христов последва удар към вратата, но вратарят улови.

Чалъков отправи изстрел към вратата, но отново Петров спаси. В ответната атака Капитанов от “оранжевите” стреля от малък ъгъл и топката излезе в аут.

След корнер, изпълнен отново от Капитанов, в наказателното поле на гостите най-съобразителен се оказа П. Петров. Той стреля и след рикошет в крака на Пламен Николов топката се озова във вратата за 1:0 в 24’ мин. Блестящият рефлекс на Вълков предотврати втори гол домакините след силен шут на Капитанов от около 20 метра. Далечен удар на Христов от 30 метра можеше да изненада Петров в края на полувремето. Капитанов най-активеният от отбора на “Литекс” отправи изстрел към десния ъгъл на вратата на “черно-белите”, но Вълков спокойно улови топката.

През втората част двата треньорски щаба пуснаха в игра всички футболисти, записани в тимовия лист.

В 51’ мин. Юруков стреля и при опит на Добри Бонев да изчисти топката си отбеляза автогол. След ъглов удар капитанът Пламен Николов имаше възможност да отбележи, но отново стражът на “железничарите” се справи със ситуацията.

Бонев пропиля отлична възможност да изведе “Литекс” отново напред. Останал сам срещу вратаря стреля доста встрани от вратата.
В 72’ мин. след грешка в отбраната и от точката на дузпата Радослав Живков изпрати топката в левия долен ъгъл за 2:1. Горнооряховчани отговориха с атака по левия фланг. Удар на Деян Христов мина над напречната греда.

ОФК Локомотив (ГО): Вълков, Трифонов (к), Борисов, Райчев, Иванов, Пехливанов, Чалъков, Янев Юруков, Стефанов, Христов

Резерви: Стефанов, Славков, Йорданов, Пендов, Върбанов, Рамадан, Цачев, Узунов, Маринов, Какамъков, Вачев