“Локо” (ГО) загуби гостуването си край морето

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби първия си официален мач за 2020 година. Железничарите отстъпиха с 2:0 при гостуването си на ФК “Черноморец” (Балчик). Точни за домакините бяха Виктор Митев в края на първото полувреме и Владислав Мирчев в 64′ мин.

В 7-та Митев след грешка в отбраната на “Локо” (ГО) стреля встрани от вратата на Вълков. Даниел Георгиев изпрати топката от границата на наказателното поле в ръцете на вратаря.

В средата на първата част Диян Вълков се отличи с блестящо спасяване след удар на Стефанов, а при добавката топката се отби в гредата. В 33′ мин. отново Митев стреля от три метра фронтално, но Вълков бе на на висота. В 43′ мин. домакините поведоха в резултата благодарение на Виктор Митев.

Още в началото на второто полувреме “железничарите” извършиха две смени две смени, като играта им се подобри видимо. С пропуски се отличиха Неделчев и Христов. В 64′ мин. след груба грешка на централния защитник Величков, Влади Мирчев покачи на 2:0. Деян Христов отбеляза попадение, но главният съдия отмени гола заради засада. Две минути преди финалния съдийски сигнал Г. Георгиев можеше да вкара за трети път, но Величков предотврати опасността.

След тази загуба “черно-белите” остават на 8-ма позиция с 26 точки, а “Черноморец” (Балчик) се намира на 12-то място с актив от 22 пункта.

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица): 14. Вълков, 5. Чанев, 15. Величков, 4. Харизанов (к), 11. Кузманов, 20. Жак Пехливанов, 8. Янев, 24. Чалъков (Рамадан 65′), 19. Юруков (21. Райчев 46′), 77. Вачев (17. Неделчев 46′), 18. Христов

Резерви: 33. Василев, 6. Трифонов, 7. Какамъков, 21. Райчев, 9. Стефанов, 10. Рамадан, 17. Неделчев