“Локо” (ГО) допусна загуба от “Нефтохимик”

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби гостуването си на ПФК “Нефтохимик” (Бургас). Головете за “шейховете” отбелязаха Пламен Тенев и Живко Петков в началото и в края на мача. Двубоят се изигра от 14:00 часа на “efbet Арена” в Бургас.

В 5′ мин. “шейховете” откриха резултата с гол на Пламен Тенев, който се разписа след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле. Емануил Манев пробва да отбележи с удар от дистанция по диагонал, но право в ръцете на Вълков. През следващите 30 минути сериозни опасности и пред двете врати почти липсваха, но превес на терена имаха домакините. Грешка в отбраната на “железничарите” позволи на Костадинов да излезе сам срещу вратаря, но Вълчан Чанев изби удара му. В средата на полувремето след бърза контраатака Манев подаде към Живко Петков, който надбяга защитата на гостите и излезе сам срещу Вълков, но ударът му бе неточен и излезе встрани от вратата. Жак Пехливанов стреля от границата на наказателното поле, но Здравков спаси.

През втората част “Нафтата” владееше играта, но пропусна доста добри възможности. В 56′ мин. пред Живко Петков се откри добра възможност да се разпише от границата на наказателното поле, но се забави и пропусна. Стефан Неделчев опита удар от далечна дистанция, но над горната греда. Петков направи пробив отляво и центрира към Иван Цачев, който обаче не успя да завърши атаката. Минута преди последния съдийски сигнал именно Петков бе най-съобразителен в наказателното поле и засече с глава центриране от фаул на Николай Костов. Домакините грабнаха победата, а мачът завърши при резултат 2:0.

“Локомотив” (ГО) се намира в серия от три поредни загуби и остава на 9-то място с 26 точки, а “шейховете” са на 5-та позиция с 33 пункта.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Вълков, Величков (46′ Харизанов), Чанев, Райчев, Юруков (к), Пехливанов, Чалъков, Вачев, Стефанов, Рамадан, Колев (57′ Христов), Неделчев (82′ Цачев)

Резерви: Василев, Харизанов, Христов, Кузманов, Трифонов, Цачев, Какамъков