“Локомотив” (ГО) разгроми “Хебър” (Пазарджик) в мач без публика

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) записа първа победа от началото на новата 2020 година срещу Хебър Пазарджик. Двубоят завърши при резултат 6:1, като точни за “железничарите” бяха Айкут Рамадан и Жак Пехливанов на два пъти, а Деян Христов и Иво Харизанов се разписаха веднъж. Андриан Краев пък вкара почетното попадение за гостите.

Срещата от 22-рия кръг на Втора Професионална лига се изигра пред празни трибуни заради наличието на появилия се COVID-19 вирус.

Отборът на “Локо” (ГО) бе воден от Лъчезар Русев и Биян Саид поради сериозен здравословен проблем на старши треньора Милчо Сирмов. На вратата застана Диян Вълков. Цветомир Вачев и Кристиян Райчев започнаха като ляв и десен бег, а Вълчан Чанев и капитанът Харизанов бяха в центъра на защитата. Жак Пехливанов играеше ролята на дефанзивен халф. В средата действаха Чалъков и Рамадан. По крилата започнаха Калоян Стефанов и юношата на “Локомотив” Янислав Цачев. Димитър Юруков водеше атаката на “черно-белите”.

Горнооряховският „Локомотив” започна отлично! Още в началото удар на Цачев бе отразен от Любенов. При добавката той подаде към Айкут Рамадан, който бе безкомпромисен и откри резултата в полза на „железничарите”. След грешка на стража на „Хебър” топката се озова в Рамадан, но незабавният му изстрел премина встрани от вратата. Калоян Стефанов бе изведен по десния фланг, центрира към Юруков, но ударът му бе право в ръцете на Любенов. Янислав Цачев бе изведен, но вратарят на гостите изби в ъглов удар. В 37’ мин. домакините пратиха съперника си в нокдаун – Жак Пехливанов с брилянтен удар от въздуха удвои за „черно-белите”. В края на първата част Юруков бе спънат в наказателното поле от играч в зелено. Айкут Рамадан вкара втория си гол в мача след брилянтно изпълнение на 11-метров наказателен удар. „Локо” (ГО) се оттегли на почивката с три гола аванс.

Второто полувреме започна с игра предимно в средата на терена. Юруков подаде към Стефанов, но право в ръцете на Любенов. В 59’ мин. Жак Пехливанов центрира към свободния Деян Христов, който с глава насочи коженото кълбо във вратата за 4:0. 2 минути по-късно Андриан Краев върна един гол за гостите с удар от границата на наказателното поле. Отново Краев имаше възможност да вкара втория си гол в двубоя, но изстрелът му мина над вратата на Вълков. След центриране на Янко Ангелов стражът на домакините подрани с излизането, но ударът с глава на Косов мина встрани от вратата. Калоян Стефанов намери Христов, който веднага шутира, но Любенов изби в корнер. Христов засече с глава центриране на Вачев, но право в ръцете на стража на гостите. Георги Янев се опита късмета си от дистанция, но встрани от вратата. В 80’ мин. Янев центрира от ъглов удар. Александър Любенов се подхлъзна, а непокритият Иво Харизанов вкара топката за 5:1. Вълков улови удар на Веселин Марчев с глава. Вратарят на домакините отрази силен шут на Чаворски. В края на двубоя Жак Пехливанов оформи крайното 6:1.

Благодарение на забележителна победа горнооряховчани прекъснаха серията си от три поредни поражения и се намират на 9-та позиция с 29 точки.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Вълков, Райчев, Харизанов (к), Чанев, Вачев, Пехливанов, Чалъков (46’ Янев), Рамадан (84’ Трифонов), Стефанов, Юруков, Цачев (55’ Христов)

Резерви: Василев, Трифонов, Янев, Кузманов, Колев, Христов, Неделчев