“Локомотив” (ГО) и “Нефтохимик” не се победиха на старта на Втора лига

“Железничарите” започнаха новия сезон с равенство.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) записа равенство на старта на сезон 2020/2021 срещу отбора на ПФК “Нефтохимик” (Бургас). Мачът се изигра на стадион “Локомотив” в железничарския град от 20:00 часа.

Виктор Митев центрира от ъглов удар и вратарят на „шейховете” Петър Иванов излезе неразчетено. Това позволи на Тодор Таушанов да вкара топката с глава и да открие резултата още в първата минута! Николай Костов стреля от фаул, но встрани от вратата на Христов. В 42’ мин. грешка в защитата на „железничарите” позволи на Симеон Вешев да се откъсне сам срещу вратаря и с удар по диагонал успя да изравни. В самия край на първата част гол на „черно-белите” бе отменен, след като Владислав Мирчев засече центриране на Митев, но е бил в положение на засада. Полувремето завърши при резултат 1:1.

„Локомотив” започна по-настоятелно втората част. Винков центрира към Мирчев, чийто изстрел от въздуха мина над вратата. В 72’ мин. Цветан Филипов стреля директно от фаул, но уцели горната греда. Чалъков хвана стража на гостите неподготвен след директен обстрел от фаул от дистанция, но Петър Иванов изби в корнер. Домакините претендираха за нарушение в наказателното поле срещу Чалъков, но главният съдия не отсъди такова. До края на срещата “черно-белите” търсиха победния гол, но резултатът остана непроменен.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Христов, Райчев, Таушанов, Ташолов, Митев, Чалъков (к), Неделчев, Вълчанов (80’ Иванов), Цачев (46’ Тенев), Винков (84’ Бакърджиев), Мирчев

Резерви: Василев, Тенев, Бакърджиев, Бончев, Славов, Иванов, К. Димитров