“Локо” (ГО) и “Литекс” завършиха наравно

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) прекъсна негативната си серия от три поредни поражения. “Железничарите” завършиха наравно – 0:0 с ФК “Литекс” (Ловеч), но положения към двете врати не липсваха.

В началото на двубоя треньорът от ДЮШ на “Локомотив” (ГО) Илия Пендов получи от БФС по повод 50-годишния му юбилей грамота, плакет и Сребърна значка.

Домакините започнаха мача с нагласата да докажат, че мястото, което заемат не им подхожда. Първата опасност бе сътворена от гостите още в началото с удар на Петър Христов покрай левия стълб. В 13′ мин. Байчев отправи силен шут към вратата на Нисторов, но Николов изчисти от голлинията. Нова възможност за попадение пред “железничарите” пропусна Райчев, чийто удар мина над напречната греда. Пет минути по-късно отново той отправи силен изстрел от пеналта, но в ръцете на вратаря.

Втората част започна предимно с игра в средата на терена, но домакините започнаха да усилват своя натиск и в 57′ мин. дебютантът за “Локо” (ГО) Петко Цанков пропусна да отбележи. Далечен удар на Бауренски попадна право в ръцете на Христов. Нов пропуск на Цанков в 75′ минута, топката облиза лявата странична греда.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Цанков, Таушанов, Ташолов, Митев, И. Иванов, Чалъков (к), Райчев (56′ Винков), Байчев (69′ Неделчев), Вълчанов, Мирчев (90+1′ Цачев)