“Локо” (ГО) загуби от “Пирин” с 1:2

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби като домакин от ФК “Пирин” (Благоевград). Срещата от VII кръг на Втора Професионална лига се изигра от 17:45 часа.

Красимир Станоев откри резултата в края на първата част. Владислав Мирчев изравни, а французинът Аийна изведе “орлетата” напред. С добри спасявания се отличи вратарят на “Локомотив” Християн Христов – Острието.

Гостите започнаха двубоя по-активно и създадоха първа опасност в мача. Антон Карачанаков стреля от границата на наказателното поле, но Христов изби в корнер. В 27′ мин. Християн Христов спаси коварен изстрел отново на Карачанаков. Вратарят на “железничарите” се намеси при още един удар на крилото на “Пирин”. Преслав Йорданов засече центриране на Бастунов, но право в ръцете на Христов. Дюлгеров и Станоев от отбора на гостите също пропуснаха да отбележат. Тодор Таушанов засече с глава центриране на Джунейт Яшар, играч на “Пирин” бе близо до това да си отбележи автогол, но Петров се отличи с великолепно спасяване. В 41′ мин. “орлетата” откриха резултата. Красимир Станоев бе изведен сам срещу Христов, като бе безкомпромисен и вкара за 0:1. Полувремето завърши с гол аванс за гостите.

Домакините започнаха по-настоятелно втората част. Защитник в “зелено” изби коварен шут на Виктор Митев. В 58′ мин. “Локомотив” изравни резултата. Митев центрира към Владислав Мирчев, който отлично с глава вкара топката във вратата на Петров за 1:1. Пламен Тенев уцели греда с удар с глава. В 75′ мин. “Пирин” отново излезе в резултата след като Джон-Кристоф Аийна бе намерен отлично в наказателното поле.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Цанков, Тенев, Таушанов, Митев (70′ Вълчанов (80′ Цачев), И. Иванов, Чалъков (к), Винков (60′ Ташолов), Стефанов (80′ Райчев), Яшар, Мирчев

Резерви: Василев, Цачев, Славов, Мурад, Ташолов, Вълчанов, Райчев