“Локомотив” (ГО) постигна първа победа през новия сезон

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) спечели с 1:0 гостуването си на ФК “Витоша” (Бистрица) в един дъждовен мач, в който нямаше много футбол. Единственият гол реализира нападателят Владислав Мирчев в 88-та минута.

Мирчев се разписа от дузпа, отсъдена за поваляне в наказателното поле на Джунейт Яшар. В добавеното време резервата Георги Бабалиев можеше да спаси точката за “тигрите”, но вратарят Християн Христов се намеси отлично и помогна на “железничарите” да запишат първа победа в това първенство.

През останалото време нямаше нищо интересно пред двете врати, за което “помогна” проливния дъж, изсипал се над стадиона в Бистрица. Така тимът воден от Георги Иванов – Геша си тръгна с трите точки, който са първи за “Локомотив” от началото на сезона.

“На този терен за разни тактически ходове много трудно може да говорим. Тук ставаше въпрос за мъжество, характер, воля. Ние показахме тези качества и дочакахме момента, в който спечелихме мача.

Цяла седмица се занимавахме с неуредици около отбора. Дойдохме с 14-15 човека, включително и юноши. След като всичко е свършило добре, няма как да не бъда доволен. Нямахме и смени, ако се беше случило нещо, нямахме варианти. Влади Мирчев се справи чудесно. Адмирации за характера на отбора. Ситуацията и аз не я знам. Отборът остана без ръководство в един момент, надявам се тази седмица да започнат да се изясняват нещата.

Тази победа дава една глътка въздух малко по-оптимистично и уверено да си оправим проблемите. Купата е ясно, че няма да я вземем. Мисля, че в този мач ще се даде почивка на малкото играчи, които имаме.

Днес всички играха 90 минути без смяна на този тежък терен. Противникът поосвежи отбора си, а при нас ситуацията беше до където оцелеем” – сподели Георги Иванов-Геша.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Таушанов, Цанков, Митев, Райчев, И. Иванов, Чалъков (к), Яшар, Цачев (89’ Славов), Стефанов (90+4′ Мурад), Мирчев.

Резерви: Чаушев, Янков, Славов, Мурад

Снимки: sportal.bg