“Локо” (ГО) вкара три гола на “Янтра” и взе своето в Габрово

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) записа втора победа в първенството на Втора Професионална лига. “Железничарите” надвиха тима на “Янтра” с 1:3 на стадион “Христо Ботев” в Габрово от 14:30 часа. Точни за “черно-белите” бяха Владислав Мирчев на два пъти и Джунейт Яшар. Пламен Кожухаров пък вкара почетен гол за домакините.

В 10’ мин. на срещата Александър Стефанов напредна към вратата на домакините, центрира от дясно и топката срещна лявата и дясната ръка на централния защитник на “Янтра”. “Железничарите” претендираха за дузпа, но главният съдия не отсъди такава. Три минути по-късно Петко Цанков намери в ляво Виктор Митев. Той центира към Владислав Мирчев, който вкара коженото кълбо с глава за 0:1. Румен Гьонов настъпи Тони Иванов в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Пламен Кожухаров, но Християн Христов спаси. В 33’ мин. гостите удвоиха резултата след блестящо изпълнен пряк свободен удар от Джунейт Яшар. Топката попадна на крака на Владислав Мирчев и я вкара в долния ляв ъгъл на Гошев. В самия край на първата част Кожухаров се озова на стрелкова позиция срещу Христов, но ударът му бе отразен с лекота от вратаря на “Локо” (ГО).

10 минути след началото на второто полувреме “Локомотив” отбеляза трети гол. След пробив на Райчев от дясно, той подаде към Яшар, който моментално отправи удар, но право в лявата греда. При добавката Яшар не сгреши и резултата стана 0:3. В 56’ мин. капитанът на “Янтра” Пламен Кожухаров хвана защитата на “железничарите” неподготвена и отбеляза за 1:3. “Локомотив” можеше да направи своята победа по-изразителна. С пропуски се отличиха Митев, Мирчев, Яшар и Райчев.

“Изиграхме мъжки мач и взехме това, за което бяхме дошли. Имахме късмет и реализирахме всички наши положения. Играхме добре, а централните ни защитници изиграха мача блестящо. Надиграхме съперника и заслужено победихме, пропуснахме да го направим с разлика. Доволни сме от резултата и изпълнихме указанията на треньорския щаб. Заслужено се поздравихме с успех”, сподели Виктор Митев.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Христов, Гьонов, Таушанов, Цанков, Стоянов, И. Иванов, Чалъков (к), Стефанов (72′ Райчев), Митев (90+4′ Мурад), Яшар, Мирчев (90+2′ Славов)

Снимки: OФК Янтра Габрово / Yantra Gabrovo Football Club (Facebook)