“Локо” (ГО) загуби от дубъла на “Лудогорец” с 0:2 у дома

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) загуби от втория отбор на ПФК “Лудогорец” (Разград) с 0:2 в мач от XV кръг на Втора Професионална лига. Срещата се изигра на стадион “Локомотив” пред празни трибуни поради епидемичната обстановка от COVID-19. Головете за “младите орли” отбелязаха Димитър Митков и Цветослав Петров.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия президент на БФС Димитър Ларгов, треньора Никола Спасов и емблемата на световния футбол Диего Марадона.

В началото на мача играта се състоеше предимно в центъра на терена. Първата възможност в мача създаде отбора на “железничарите” – Джунейт Яшар центрира, а Влади Мирчев бе много близо до това да отбележи, но изстрелът му мина встрани. Гостите отвърнаха с удар на Генчев с глава, но над вратата. В средата на полувремето “младите орли” оказаха натиск, а стражът на домакините Христов спаси удари на Ганчев и Петров. В 43′ мин. “Лудогорец” II откри резултата. Димитър Митков бе най-съобразителен в образувалото се меле в наказателното поле на “Локомотив” и вкара топката за 0:1. В края отново Митков можеше да удвои резултата, но изстрелът му с глава мина над вратата. Гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс.

През втората част съставът на “Лудогорец” II бе по-активен, въпреки че “Локо” създаде първата опастност. Дамянов спаси удар на Виктор Митев. Ерол Дост и Димитър Илиев се опитаха от далечна дистанция да изненадат Христов, но над вратата. В 69′ “младите орли” удвоиха резултата. Христов отрази директен обстрел от фаул, но при добавката Цветослав Петров бе непоколебим и отбеляза за 0:2. Джунейт Яшар бе много близо до това да се разпише с удар със странична ножица, но встрани. До края на мача нямаше никакви положения към двете врати, а дублиращият отбор на “Лудогорец” се поздрави с трите точки. За “Локомотив” (Горна Оряховица) това бе първо поражение от седем мача без загуба.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Гьонов, Стоянов, Райчев, Цанков, Чалъков (к), И. Иванов, Яшар (85′ Бакърджиев), Митев, Стефанов (57′ Димитров), Мирчев

Резерви: Чаушев, Бончев, Мурад, Димитров, Бакърджиев, Чакалов