“Локомотив” загуби от “Спортист” (Своге) с 3:0

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) допусна поражение от “Спортист” (Своге) в мач от XVI кръг на Втора Професионална лига. Срещата се проведе на градския стадион в Своге от 14:00 часа. Головете за домакините отбелязаха Томи Костадинов от дузпа, а бившият играч на “Локомотив” Айкут Рамадан се разписа два пъти.

Мачът започна с лек превес на гостите, а те имаха няколко ситуации за отбеляване на гол. Най-чистото положение се откри пред Джунейт Яшар в средата на полувремето, който пропусна от 2 метра да открие резултата. До 38′ мин. отборът на “железничарите” бе по-активният на терена, но точно тогава главният съдия отсъди до дузпа за домакините заради нарушение на Владислав Мирчев в наказателното поле. Зад топката застана Томи Костадионов, който откри резултата.

В началото на втората част нелепа грешка на Кристиян Райчев позволи на бившия футболист на “Локомотив” (ГО) Айкут Рамадан да удвои резултата. Момчетата на Марин Байчев бяха много разконцентрирани и след 10 минути получиха трети гол, дело отново на Рамадан. След 3:0 за “Спортист” (Своге) гостите имаха шанс да намалят резултата. Виктор Митев и Владислав Мирчев се отчетоха с пропуски.

Липсата на контузения Тодор Таушанов оказа голямо влияние за загубата.

“Имахме няколко възможности до ситуацията с дузпата да поведем в резултата. През втората част сгрешихме фатално на два пъти и домакините поведоха с три гола. Липсваше ни много в защита контузеният Тошко Таушанов. Без чисти ситуации и напрежение пред нашата врата ни поведоха с три гола”, сподели спортно техническият директор Георги Иванов.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Христов, Райчев, Стоянов, Гьонов, Цанков, Чалъков (к), И. Иванов, Митев, Стефанов (84′ Бакърджиев), Яшар, Мирчев