“Локо” (ГО) надделя над “Спартак” (Плевен) с 3:2 в контрола

ОФК „Локомотив“ (Горна Оряховица) победи водения от Красимир Бислимов тим на „Спартак“ (Плевен) в третата контрола от подоготвката за пролетния дял на първенството. Мачът се игра на терен „Трифон Иванов“ във гр. В. Търново. Георги Иванов започна с петима юноши в стартовия състав на „железничарите“, които се представиха добре през първото полувреме на проверката.

Гостите поведоха след попадение на Андриан Димитров в 8-та минута. Домакините изравниха в 15-та минута след гол отбелязан от Джунейт Яшар. Отново Джунейт Яшар изведе „черно-белите“ напред в резултата за 2:1 след директно попадение от корнер в 20-та минута. Плевенските футболисти изравниха за 2:2 след грешка в отбраната на „Локо“ (ГО) в 25-та мин. чрез Джаксон Да Силва.

През втората част на мача в игра се появиха всички записани в тимовия лист играчи в двата отбора. За домакините не взеха участие младите Иван Иванов и Стефан Иванов заради леки травми, а на вратарят Христов беше дадена почивка. „Спартак“ (Пл) имаше шанс да отбележи попадение, но ударът на Танев премина над напречната греда. Далечен пас на Славов към Цанков намери Стефанов, който бе спънат в наказателното поле и арбитърът Георги Давидов отсъди дузпа в 75-та минута. Потърпевшият Александър Стефанов не сгреши и изведе домакините напред за 3:2.

Следващата контрола на ОФК „Локомотив“ (ГО) е днес от 14:00 часа срещу ФК „Локомотив 1929“ (София) и ще се изиграе на помощния терен до стадион „Локомотив“ в кв. „Надежда“.

ОФК „Локомотив“ (Горна Оряховица): Чаушев, Петров, Пенев, Бончев, Цанков, Чалъков (к), Бакърджиев, Яшар, Митев, Мирчев, Мурад (Христов, Гьонов, И. Иванов, И. Славов, С. Иванов, Стоянов, Стефанов)