“Локо” (ГО) стартира пролетния полусезон с победа

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) стартира пролетния полусезон на Втора лига с категорична победа срещу “Нефтохимик” (Бургас) на стадион “Ефбет Арена” в гр. Бургас с 1:3. Точни за “черно-белите” бяха Виктор Митев, Даниел Стоянов и Александър Стефанов, а почетното попадение за домакините отбеляза Георги Бинев.

“Железничарите” започнаха двубоя пределно мобилизирани с мисъл за крайния успех в мача. Футболистите на ОФК “Локомотив” (ГО) пресираха съперника по целия терен и владееха топката повече. Още във 2-рата минута Виктор Митев пропусна да открие резултата за гостуващия тим.

Открадната топка в центъра на терена от Джунейт Яшар, последва пас към Владислав Мирчев отдясно, а той от своя страна подаде на Александър Стефанов, който центрира към Виктор Митев. Последният откри резултата в 23-тата минута. До края на първото полувреме гостите пропуснаха да отбележат ново попадение във вратата на Петър Рахнев. “Шейховете” успяха само три пъти да застрашат наказателното поле на Християн Христов, но до опасни голови ситуации не се стигна.

През втората част момчетата на Георги Иванов видимо успокоени от преднината създадоха усещането, че футболистите на “Нефтохимик” търсеха изравнителен гол. Владислав Мирчев успя да открадне една сгрешена топка от защитата на “зелените”, но ударът му не успя да порази целта. Логичното се случи в 68-та минута. Джунейт Яшар изпълни прецизно прекия свободен удар, топката срещна лявата сглобка на вратата, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Даниел Стоянов, който отбеляза за 0:2.

Третото попадение за “Локо” (ГО) падна в 80-тата. Владислав Мирчев се пребори за топката, намери Петър Чалъков. Той не успя да вкара на празна врата и подаде на Александър Стефанов, който отбеляза. Единственият гол за “Нефтохимик” отбеляза Георги Бинев в 82-та минута.

Воденият от Георги Иванов отбор на ОФК “Локомотив” (ГО) до този момент успя да победи във всички важни мачове и то срещу преки съперници (победи над “Витоша” (Бистрица), “Янтра” (Габрово) и “Нефтохимик” (Бургас).

В мача срещу ПФК “Нефтохимик 1962” (Бургас) на резервната скамейка всичките седем резерви са от Горна Оряховица и са продукт на ДЮШ на ОФК “Локомотив” (ГО), като четирима от тях взеха участие в двубоя.

На 22 февруари 2021 г. (понеделник) ОФК “Локомотив” (ГО) приема на стадион “Локомотив” тимът на ФК “Локомотив 1929” (София) в двубой от XIX кръг на Втора лига. Срещата е с начален час 15:00 и ще се предава пряко по телевизия DIEMA SPORT HD.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Христов, Стоянов, Гьонов, Атанасов, Цанков (79’ С. Иванов), И. Иванов (46’ Бакърджиев), Чалъков (к), Яшар, Стефанов, Митев (90+4′ Славов), Мирчев

Резерви: Чаушев, Бончев, Славов, Чакалов, С. Иванов, Бакърджиев, Цачев