“Локо” (ГО) записа равенство в последния мач на Гьонов

Двубоят от XIX кръг между отборите на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) и ФК “Локомотив” (София) завърши при резултат 0:0. Железничарското дерби на Втора Професионална лига се изигра на стадион “Локомотив” в град Г. Оряховица от 15:00 часа пред празни трибуни поради пандемията от COVID-19.

Повторен дебют за “Локомотив” (ГО) записа защитникът Иван Пенев, а преди началото на срещата бе обявено, че Румен Гьонов записва последен мач за клуба.

Мачът започна без опасности пред двете врати, но Виктор Митев от състава на домакините бе принудително сменен заради контузия. Първата възможност за гол бе пред състава на горнооряховчани, като Владислав Мирчев засече с глава центриране на Джунейт Яшар, но встрани. Григор Долапчиев пък получи пас в дълбочина, но извън очертанията на вратата. В края на полувремето се разигра меле пред голлинията на домакините и остана под въпрос дали коженото калбо е преминало линията. Главният съдия прецени, че гол няма. Първата част завърши без попадения.

Второто полувреме започна с превес на “червено-черните”. Християн Христов спаси удар на Мики Орачев. Отново гостите бяха много близо до това да отбележа гол, но Иван Пенев изби топката от голлинията. Диков засече центриране на Да Силва, но над вратата. “Черно-белите” отговориха с шут на Алекс Стефанов, но встрани. Николай Цветков пропусна на два пъти да се разпише. Юношата на “Локо” (ГО) Тодор Бакърджиев бе повален коварно в наказателното поле, но съдията реши, че 11-метров наказателен удар няма. В 70′ мин. Цветков уцели лявата греда! Отново Цветков пропусна да отбележи на полупразна врата, но защитник в “черно-бяло” изби. До края на мача възможности пред двете врати не липсваха, но резултатът остана равен – 0:0.

За ОФК “Локомотив” (ГО) в игра бяха пуснати трима юноши на клуба – Тодор Бакърджиев, Иван Славов и Янислав Цачев.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Стоянов, Гьонов, Цанков, Атанасов, Пенев, Чалъков (к), Яшар, Мирчев, Митев (14′ Бакърджиев (90+3′ Цачев), Стефанов (87′ Славов)

Резерви: Чаушев, Бончев, Славов, Бакърджиев, Цачев, С. Иванов, Чакалов