“Локомотив” (ГО) и “Добруджа” поделиха точките

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) не успя да победи тима на ПФК “Добруджа” (Добрич). Двата отбора завършиха наравно в мач от 21-вия кръг на Втора Професионална лига, изиграл се на стадион “Локомотив” в град Г. Оряховица от 15:30 часа. Владислав Мирчев поведе “железничарите” напред след добре изпълнена дузпа, а Димитър Алексиев със странична ножица изравни.

Галерия от мача – ТУК!

Мачът започна равностойно, а в 10-тата минута Християн Христов спаси труден удар, отправен от Митев. Гостите отново можеха да излязат напред чрез Чуканов, но топката премина на сантиметър от напречната греда. “Железничарите” отговориха подобаващо, като при центриране от наказателен удар Иван Пенев преследваше Радев, който бе на път да си отбележи автогол, но Димитър Илиев се справи с опасността. В 35′ мин. бе отсъдена дузпа в полза на домакините, като от бялата точка се разписа Владислав Мирчев. “Локомотив” се оттегли на почивката с гол аванс.

През второто полувреме Алексиев със странична ножица стреля над вратата. Чуканов също пробва изстрел от дистанция, но на сантиметри от гредата. В 58′ мин. “Добруджа” изравни резултата с благодарение на Алексиев, който се намираше на много добра позиция в наказателното поле. “Жълто-зелените” бяха на косъм от втори гол – Цветан Илиев засече с глава центриране на Алексиев, но встрани. Юношата на “Локомотив” (ГО) Янислав Цачев направи страхотен пробив и центрира, но ударът с глава на Стефанов не сполучи. До края на мача двата отбора се опитаха да отбележат победно попадение, но резултатът остана 1:1.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Стоянов, Цанков, Атанасов, Пенев, Чалъков (к), И. Иванов (60′ С. Иванов), Яшар, Мирчев, Бакърджиев (72′ Цачев), Стефанов (90+2′ Славов)

Резерви: Чаушев, Бончев, Славов, Цачев, С. Иванов, Чакалов, Мурад