“Локо” (ГО) и “Струмска слава” завършиха наравно в Радомир

Отборите на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) и ФК “Струмска слава” завършиха при равен резултат – 1:1 в мач от XXVII кръг на Втора лига. Мачът се изигра от 17:00 часа на градския стадион в Радомир. Илиев поведе домакините напред с гол от дузпа, а Иван Пенев изравни през второто полувреме.

Двубоят започна равностойно, като играта се водеше предимно в централната част на терена. В 10-та минута Ивелин Илиев се пребори за една топка, достигна до наказателното поле на “железничарите”, подаде към Денислав Мицаков. Той шутира и топката премина високо над напречната греда. Пет минути по-късно Джунейт Яшар изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на домакините. Коженото кълбо попадна във Владислав Мирчев, който стреля, но Симеон Симеонов със сетни сили изби в корнер. Течеше 24-та минута на срещата. Петко Цанков игра за топката, но футболистът на “Струмска слава” Антон Тунгаров падна в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Ивелин Илиев стреля в десния долен ъгъл на Християн Христов, който успя да плонжира точно там, но неравност в терена помогна на домакините и те поведоха за 1:0. Веднага след този епизод от мача защитник на домакините щеше да порази собствената си врата, а след изпълнения ъглов удар Александър Стефанов пропусна да изравни. Попадение на Владислав Мирчев беше отменено в края на полувремето.

През втората част на двубоя “черно-белите” бяха по-активният отбор и създадоха няколко положения за отбелязване на гол. Завърналият се след операция на менискуса Виктор Митев пропусна да изравни резултата. Тодор Бакърджиев беше фаулиран и реферът имаше всички основания да отсъди 11-метров наказателен удар, но той остана безмълвен. В 69-та минута Иван Пенев се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза за 1:1.

В следващия междинен кръг на Втора Професионална лига ОФК “Локомотив” (ГО) почива. На 19.04.2021 г. момчетата на Георги Иванов гостуват в град Пазарджик на стадион “Георги Бенковски”, където срещат ФК “Хебър” в мач от XXVIII кръг. Двубоят е с начален час 15:00 и ще бъде предаван пряко по телевизия DIEMA SPORT HD.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Христов, Цанков, Пенев (90+2′ Янков), Стоянов, Митев (79′ Бончев), Стефан Иванов, Чалъков (к), Яшар, Цачев (58′ Бакърджиев), Стефанов (90+2′ Славов), Мирчев

Снимка: football24.bg

Видео от мача (източник: sportal.bg):