“Локо” (ГО) загуби от “Янтра” (Габрово) с 0:1

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) допусна поражение при домакинството си на ФК “Янтра” (Габрово). Момчетата на Георги Иванов загубиха с 0:1, като точен за гостите бе Християн Кожухаров в 17′ минута. Срещата от 29-ия кръг на Втора Професионална лига се изигра от 17:00 часа на стадион “Локомотив” пред погледа на близо 300 зрители.

Домакините започнаха срещата по-агресивно, като Виктор Митев създаде първата голова възможност в мача, но ударът му не се оказа труден за Гошев. Иван Пенев изведе Джунейт Яшар очи в очи с Гошев, но стражът на гостите се справи без проблем. “Янтра” отговори с опасен изстрел на Тони Иванов, но Християн Христов се намеси отлично. В 17′ мин. Видев центрира от ъглов удар, а в образувалото се меле най-съобразителен се оказа Християн Кожухаров, който с глава откри резултата. Натискът на “Янтра” не спря дотук – отново Кожухаров бе близо да се разпише, но без успех. Джунейт Яшар и Иван Пенев също имаха възможност да се запишат сред голмайсторите, но техните удари бяха над вратата. В 35′ мин. Ивайло Иванов от отбора на габровци получи втори жълт картон заради опасно нарушение срещу Яшар и респективно бе изгонен. Грешка на Таушанов позволи на капитана Кожухаров да се откъсне очи в очи с Христов, но шутът му премина встрани от вратата. В самият край на полувремето Христо Митев с глава бе близо да удвои резултата, но Петър Чалъков изчисти топката от голлинията. Гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс.

През втората част “Локомотив” вдигна темпото на игра и доминира съперника си. Отлично взаимодействие на Виктор Митев и Димо Атанасов завърши с центриране към Цачев, чийто удар с глава премина над вратата. Гошев спаси силен изстрел на Митев. Тодор Таушанов пък засече центриране на Митев от корнер, но играч в зелен изчисти топката от голлинията. До края на мача момчетата на Георги Иванов търсеха изравнителното попадение, но до такова не се стигна.

ОФК “Локомотив” (ГО): Христов, Стоянов, С. Иванов, Атанасов, Пенев, Чалъков (к), Таушанов, Яшар, Мирчев, Цачев, Стефанов

Резерви: Чаушев, Бончев, Славов, Янков, Петров, Чакалов, Мурад