“Локо” (ГО) измъкна точка в Симитли

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) измъкна ценна точка при гостуването си на ФК “Септември” в град Симитли. Срещата се изигра от 17:30 часа на стадион “Струма”. Домакините поведоха в 39′ мин. чрез Тодор Траянов, а в края на мача Иван Пенев изравни резултата.

Още в началото на двубоя Кирил Грозданов остана очи в очи с Христов, но стражът на “железничарите” се справи с опастността. Гостите отвърнаха с атака отляво. Митев центрира по земя към Мирчев, но топката бе избита от играч в бяло. Течеше 38′ мин., когато Кирил Мутафчийски центрира по десния фланг, а капитанът Тодор Траянов засече центрирането с глава и откри резултата. Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

През втората част момчетата на Георги Иванов започнаха по-агресивно. Петко Цанков отправи удар от дистанция, но Тейлър изби над вратата. Чарлз Тейлър допусна коварна грешка, като се подхлъзна при опит за подаване, но Александър Стефанов не успя да се възползва и изстрелът му мина встрани. В 85′ мин. на двубоя Джунейт Яшар центрира от фаул, а Иван Пенев бе най-съобразителен и с глава изравни. До края резултатът остана непроменен и двата отбора поделиха точките.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Христов, Таушанов, Пенев, Цанков, С. Иванов, Атанасов, Чалъков (к), Яшар, Митев (90+3′ Бакърджиев), Стефанов, Мирчев

Видео (източник: gong.bg):