“Локо” (ГО) и “Спортист” (Своге) не успяха да се победят

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) не успя да победи ФК “Спортист” (Своге) във важния мач за оцеляване във Втора лига. Домакинитие завършиха 0:0 с шоколадите, като и двата отбора можеха да се поздравят с трите точки.

Още в първата минута на мача домакините имаха възможност да открият резултата, но Владислав Мирчев стреля с глава и топката премина над напречната греда. “Железничарите” пробиваха главно по левия фланг и изпълниха около 10 корнера в така важния за тях двубой за оцеляване във Втора лига. Гостите контраатакуваха достa опасно и в 26′ минута Йосков стреля от границата на наказателното поле, но Христов отрази. Най-чистото голово положение пред “черно-белите” се откри в 29′ минута пред Джунейт Яшар, който стреля от пеналта, но Кунчев спаси.

Още в началото на второто полувреме футболистите от Своге осъществиха опасна контраатака отдясно. Цеков стреля от ъгъла на наказателното поле, Християн Христов беше безпогрешен. В 55′ минута капитана Чалъков стреля над вратата, а две минути по-късно след грешка на Кунчев Виктор Митев можеше да отбележи. Течеше 76′ минута Цанков отправи страхотен изстрел, но Кунчев отрази. Десет минути по-късно Яшар даде хитър пас към Цанков, той стреля и отново Кунчев спаси 100-процентов гол. В добавеното време на срещата Христов спаси удар на Деян Христов, а в последните секунди Кунчев закова топката на голлинията след удар на Цанков.

ОФК “Локомотив” (ГО): 1. Христов, 83. Пенев, 5. Таушанов, 22. Атанасов, 10. Яшар, 24. Чалъков (к), 31. Стефанов, 18. Цанков, 11. Митев, 23. Мирчев

Резерви: 12. Чаушев, 66. Бончев, 99. Славов, 14. С. Иванов, 27. Цачев, 19. Бакърджиев, 13. Чакалов