Юношите на “Локомотив” (ГО) не успяха да се класират на бараж за Елитната група до 17 години

Юношите на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) не успяха да се класират на бараж за Елитната група до 17 години. “Младите железничари” загубиха от отбора на ФК “Етър” в мач от първенството за юноши младша възраст в Зона Велико Търново.

В началото на срещата играта се водеше предимно в централната част на терена. Първото такова дойде в средата на първото полувреме, когато Ангел Паунов стреля, но нацели гредата.

В средата на полувремето Ангел Паунов от пряк свободен удар нацели гредата.Николай Дочев имаше възможност да се разпише, но след негов изстрел топката премина встрани от вратата на Никос Рашков. В края на първата част стражът на домакините Ивайло Стефанов се отличи с добра намеса. Вместо това резултатът остана нулев, двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Гостите започнаха по-активно втората част, като Първанов и Гугучков се отличиха с пропуски. “Младите железничари” отговориха с удари на Братанов и Дечев, но встрани от вратата. Най-доброто положение за второто полувреме за “Локомотив” се откри пред Радослав Братанов, който стреля, но Рашков спаси. В 60′ мин. на двубоя “Етър” откри резултата благодарение на Александър Гугучков. Максим Маринов също можеше да се разпише, но ударът му попадна право в ръцете на Рашков.

След тази загуба момчетата на Илия Пендов завършиха на второ място в крайното класиране и загубиха шанса за участие на баража за влизане в Елитната група до 17 години.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Стефанов (к), Петков, В. Петров, Байчев (Д. Петров), Ангелчев, Паунов, Братанов (Йорданов), Дечев, Николаев, Дочев, Илиев (Маринов)

Резерви: Йорданов, Д. Петров, Кирчев, Маринов, Маймаров