ОФК “Локомотив” (ГО) стартира контролите с убедителна победа

ОФК “Локомотив” (ГО) стартира контролите с убедителна победа, побеждавайки с 5:0 дублиращия отбор на ФК “Етър” (В. Търново).

Още в 6-та минута “железничарите” поведоха в резултата след корнер, изпълнен отляво на гостуващия отбор. Най-съобразителен в наказателното поле се оказа Александър Узунов и отблизо отбеляза. С пропуски се отличиха Цачев и Велчев, но три минути по-късно Георги Колев удвои резултата. В 19-та минута на контролата Александър Узунов центрира отдясно и в опита си Ивалин Петков да изчисти топката я вкара в собствената си врата за 3:0. След половин час игра с нов пропуск пред вратата на гостите се отчете Георги Колев. Попадение можеше да отбележи и Стефан Иванов, като силен негов изстрел от границата на наказателното поле беше отразен от вратаря на “виолетовите”. Пет минути преди края на първото полувреме Димитър Байдаков с ножичен удар пропусна отблизо да се разпише. В 45-та минута Георги Колев порази вратата на съперника за четвърти път. През това полувреме сериозни опасности пред Чаушев почти липсваха.

През втората част треньорският щаб даде възможност на всички резерви да вземат участие в мача. Появилият се като резерва Ивайло Петков отрази силен изстрел в рамките на своята врата. Игралият много добре нападател Димитър Байдаков в 65-та минута се разписа за 5:0, а десет минути по-късно Александър Краев можеше да вкара и шести гол, но ударът му срещна гредата.

Така първата проверка на ОФК “Локомотив” (ГО) завърши с убедителен успех с 5:0. Следващата контролна среща е на 14.07.2021 г. (сряда) от 18:30 часа на стадион “Локомотив” в гр. Г. Оряховица срещу ПФК “Спартак” (Плевен).

ОФК “Локомотив” (ГО): Зехнур Чаешев, Стефан Иванов, Али Алиев, Илиян Илиев, Ивайло Велчев, Александър Узунов, Явор Генчев, Тодор Бакърджиев, Георги Колев (к), Димитър Байдаков, Янислав Цачев

Резерви: Ивайло Петков, Звезделин Бончев, Красимир Гавазов, Станимир Андреев, Валентин Петров, Владимир Янков, Кристиян Дечев, Николай Дочев, Александър Краев, Никола Какамъков, Кирил Димитров