“Локо” (ГО) победи “Янтра” (ПТ) с 2:0

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) спечели третата си контрола. Съперник бе ФК “Янтра” (Полски Тръмбеш), като точен за домакините бе на два пъти Димитър Байдаков през първата част.

“Железничарите” започнаха третата си проверка без петима основни футболисти. Действията в началото на срещата се водеха предимно в централната част на терена. Първото опасно положение сътвориха гостите в 10-та минута, но Зехнур Чаушев спаси.

От пряк свободен удар в 23-та минута Димитър Байдаков пропусна да открие резултата заради вещата намеса на Радослав Рашков. Три минути по-късно след грешка на вратаря на домакините Любомир Генчев можеше да открие резултата. Димитър Байдаков вкара за 1:0 след отлично изпълнен пряк свободен удар, а шест минути по-късно отново той покачи на 2:0 след отлична асистенция на Янислав Цачев.

В края на първото полувреме Красен Каравелов от отбора на ФК”Янтра” (ПТ) се озова очи в очи срещу Чаушев, но вратарят спаси. В ответната атака Байдаков пропусна да вкара трети гол, но ударът му бе париран от Красен Славчев.

През втора част в игра се появиха всички резервни футболисти от двата отбора. Янислав Цачев и Явор Генчев пропуснаха да поразят вратата на Рашков след удари от границата на наказателното поле. Любомир Генчев в 65-та минута остана сам срещу Ивайло Петков, но ударът му попадна в обсега на вратаря.

ОФК “Локомотив” (ГО): Чаушев, Петров, Иванов, Алиев, Андреев, Узунов, Какамъков, Бакърджиев, Генчев, Цачев, Байдаков